Feng shui detskej izby

Peter Filo   14. októbra 2018   Komentáre vypnuté na Feng shui detskej izby

   Pre detskú izbu, ako aj pre každú jednu miestnosť v byte má Feng shui svoje pravidlá, ktoré sa doporučuje dodržiavať, pokiaľ máme záujem pritiahnuť prosperitu do svojho domova.

   Detská izba predstavuje život dieťaťa, a spôsob, ako ju zariadime do veľkej miery ovplyvní vývoj a životné smerovanie detí. Preto je veľmi dôležité dodržiavať niektoré pravidlá, ktoré vychádzajú z tisícročných skúseností stoviek generácií Feng shui majstrov. Počiatky interiérového Feng shui sa datujú do obdobia staršieho ako 2500 rokov pred našim letopočtom. Takže 4500 rokov skúseností hádam už za niečo stojí, nie?

   Umiestnenie detskej postieľky, ako aj postele teenagera má rovnaké pravidlá. Za hlavou ma byť pevná stena, a nie okno, radiátor alebo dokonca dvere. Často nachádzam v bytoch túto chybu, a deti sú nesústredené, zle spia, rebelujú, často chorľavejú… posteľ by takisto nemala byť umiestnená v priestore priamo medzi oknom a dverami, hovoríme tomu spanie v energetickom prievane. To spôsobuje oslabovanie imunity, a celkové oslabovanie dieťaťa na všetkých úrovniach.

   Obrazy na stenách v detskej izbe sú odrazom toho, kam smeruje psychický vývoj vášho dieťaťa. Preto by sa mali starostlivo vyberať, predovšetkým u malých detí by mali mať aj ochranný charakter. Ochranu nám najlepšie zabezpečia náboženské motívy ako ikona Panny Márie, anjeli, pre Budhisticky orientovaných rodičov je to Buddha, ochrankyňa Kuan Yin, obraz Dalajlámu a podobne. V Islamských kruhoch to je Vševidiace Oko, a u ateistov to môže byť ochranná mandala alebo aj soška niektorého Feng shui ochrancu. Ako dieťa rastie, menia sa jeho záujmy, treba sledovať, aké obrazy a obrázky sa na stenách detskej izby objavujú. Umožní nám to jasne vidieť, ktorým smerom sa vývoj dieťaťa uberá a zavčasu dieťa nasmerovať správnym smerom. Veta „veď to majú na stenách v detskej skoro všetci“ tu neobstojí.

   Písací stôl umiestňujeme tak, aby dieťa malo za svojim chrbtom pevnú stenu, a videlo na dvere. Bude mať podvedome pocit bezpečia a prehľad o tom, čo sa v priestore deje. Stôl nikdy neumiestňujeme pred okno, pohľad do diaľky rozptyľuje dieťa pri učení. Rodičia často umiestňujú písací stôl pod okno a sediaceho chrbtom ku dverám. V takejto pozícii sa naozaj nedá dlho vydržať…

   Pokiaľ máme malé dieťa, nie je vhodné umiestňovať do blízkosti postieľky množstvo hračiek. Tieto postavičky pôsobia rušivo na spánok dieťaťa, úplne stačí jedna- dve, ostatné patria do poličky. Tesne pri postieľke by nemali byť vysoké skrine, prináša to úrazy. Z pohľadu  Feng shui nie je správne umiestniť posteľ medzi dve skrine – jedna za hlavou, druhá pri nohách. Ku posteli by mal byť prístup z oboch strán. Ako je zariadená detská izba, nakoľko je v nej poriadok, a aké doplnky si dieťa do izby prináša,  to nám ukazuje, čo sa deje vo vnútri nášho dieťaťa.

Peter Filo MMA