Feng shui v nemocniciach

Peter Filo   4. októbra 2018   Komentáre vypnuté na Feng shui v nemocniciach

Z pohľadu Tradičnej Čínskej Medicíny je naše zdravie ovplyvnené dvoma skupinami faktorov, jeden je vnútorný (Náš) a druhý je externý (naše životné prostrmingmenlogoedie). Tieto dve skupiny faktorov sa ovplyvňujú navzájom a prispievajú k stavu našej Vitálnej energie čchi, majúc priamy dopad na naše zdravie a duševnú pohodu.
Medzi vnútorné faktory vrátane naše dedičné dispozície a náš životný štýl. Medzi vonkajšie faktory rátame počasie, teploty, a Feng Shui kvalitu nášho životného prostredia. Je to miesto, kde aplikácia vedy a umenia Feng Shui môže najviac vplývať na proces hojenia a na naše zdravie a duševnú pohodu všeobecne.

Podľa tradičnej čínskej medicíny, je nám zle vtedy, keď je naša čchi z rovnováhy alebo je blokovaná a aby sme zase získali rovnováhu a boli v poriadku, musíme odstrániť blokácie Qi, a to môže byť vykonané tak s Feng Shui, rovnako ako s akupunktúrou, bylinkami alebo cvičením čchi kungu.

Pokiaľ tvoríme a aranžujeme naše životné prostredie vyváženým spôsobom, takže podporuje rast Sheng Qi (život podporujúca čchi) a odstránenie alebo zredukujeme Sha Qi (život oslabujúca čchi), môžeme si zachovať dobré zdravie, rovnako ako môžeme použiť Feng Shui ako pomoc pri procese hojenia, keď sme ochoreli.

Experiment ukázal, že ak sa oddelenie nemocnice nachádza v priestore s výhľadom do záhrady alebo prírodnej krajiny, má pacient po operácii rýchlejšiu rekonvalescenciu. Aj obyvatelia v riadne vetranej izbe majú menšiu pravdepodobnosť prechladnutia, ako tí, ktorý dobré vetranie nemajú. To ukazuje, dobré Feng Shui môže pomôcť procesu hojenia, a niektorí dokonca tvrdia, že Feng Shui môže vyliečiť chorobu.

Z hľadiska ziskovosti, zdravotná klinika s dobrým Feng Shui vždy pritiahne viac klientely ako tá bez dobrého Feng Shui. Ľudia sa potrebujú cítiť sviežo, omladene a zdravo, keď prídu na zdravotnú kliniku na ošetrenie a ak majú pocit, že to miesto je nezdravé, budú mať tendenciu odchádzať inam.

Z hľadiska produktivity, bude mať pracovné miesto, ktoré je dobre organizované a má dobrý tok Qi, tendenciu k tomu, aby zvyšovalo produktivitu pracovníkov, a dá im schopnosť pracovať dlhšie bez pocitu únavy. Zamestnanci budú mať tendenciu zostať v zamestnaní a znížia tým fluktuáciu pracovníkov.

Peter Filo MMA