Meditačný kurz 2019 Meditácie cesta k vyššiemu životu

Peter Filo   20. septembra 2019   Komentáre vypnuté na Meditačný kurz 2019 Meditácie cesta k vyššiemu životu

Meditačný kurz 2019

Meditácie cesta k vyššiemu životu

Pozývam Vás na ďalší meditačný kurz, ktorý začína 6. 10. 2019 v Bratislave

Obsah kurzu:

Úvod do meditácií

rozsiahly úvod do meditačných praktík aj s názornými ukážkami

Dychové meditácie:

 • Meditácia na aktiváciu vnútornej energie a liečenie tela – meditačný čchi kung
 • Meditačné techniky pre vnútorné stíšenie sa
 • Dychové techniky Zenových a Taoistických majstrov

Vizualizačné meditácie:

 • Práca s mentálnymi vizualizačnými technikami, ktoré sú súčasťou jógových a kresťanských meditačných systémov

Koncentračné meditácie:

 • Meditácie zamerané na maximálne sprítomnenie sa krátkych aj dlhších v časových úsekoch
 • Sústredenie sa na vonkajší objekt
 • Sústredenie sa na svoj vnútorný stav

 Meditácie s mantrou a mudrou:

 • Čo je to mantra, a ako s ňou správne cvičiť
 • Čo sú to mudry, a ako ich správne používať

Jogové meditácie:

 • Jóga veľkého symbolu
 • Asparšajóga podľa E. Tomáša – kto som Ja?

Kresťanské meditácie:

 • Kontemplácia
 • Meditácia s modlitbou

Zen Budhistická meditácia:

 • Dychové meditácie
 • Koány a práca s koánmi

Otázky a odpovede…

Meditácie, cesta k vyššiemu životu

Nechajte sa uviesť do duchovného sveta meditácií, ktoré praktikujú ľudia už celé stáročia. Meditácie sú vnútorné cvičenia, ktoré umožňujú človeku stíšiť sa, zaostriť zmysly a pozdvihnúť svojho ducha.  Existuje množstvo rozličných meditačných praktík. Do tohto kurzu som vybral tie, s ktorými mám najlepšie skúsenosti, a ktoré najrýchlejšie posúvajú človeka vpred.

Meditácie, ktoré sa na tomto kurze naučíte, slúžia ako výborný prehľad rozličných praktík vnútorného cvičenia, ktoré nás má posunúť ďalej v odpovedi na otázku „kto som?“ Na výber sú Budhistické, jógové, aj kresťanské meditácie. Po skončení kurzu si sami vyberiete, ktorý spôsob vám vyhovuje najviac, a tou praktikou môžete pokračovať ďalej, a prehlbovať svoj duchovný život.

Tento kurz nie je viazaný na žiadne náboženstvo, ani na žiadnu vierouku, je otvorený pre všetkých, koho zaujíma duchovný život.

Tieto pozorovania boli vykonané počas výskumu zdravotných účinkov Japonskou lekárskou akadémiou:

Počas Zenovej meditácie sa zlepšuje krvný obeh, o 20 až 40%. Výrazne narastá množstvo hormónov uvoľnených hypofýzou, štítnou žľazou a obličkami. Taktiež výrazne narastá aktivita buniek. Klesá spotreba kalórií, pričom sa príjemne cvičí aj v chladnej miestnosti. Zlepšuje sa fungovanie vnútorných orgánov, pokiaľ má cvičiaci s nimi problémy.

Dnešný lekári prišli po rokoch skúmania na to, čo už vedia Japonci a Číňania po stáročia: Zenová meditácia zvyšuje životnú aktivitu, je účinná proti chorobám a únave, pozitívne pôsobí na nervovú sústavu. Rozvíja a upevňuje vôľu, vytvára energiu a zoceľuje ducha. Lieči psychickú nervozitu a sprostredkúva prístup k vyššej múdrosti.

„Zenová meditácia môže umelo obnoviť fyzickú kondíciu,

povzbudzuje koncentráciu vnútorného mozgu – bielej mozgovej hmoty

a potlačuje nadmernú činnosť šedej mozgovej hmoty.“

 

Meditácie vedie Peter Filo MMA, dlhoročný praktik Zenových meditácií v Zenovej škole Kuan um v ktorej prijal 5 laických predpisov (1993), aj 10 predpisov učiteľa vo výcviku (1994). Po vysvätení Zenovým majstrom Su Bongom sa stal súčasťou duchovnej línie Sholinského chrámu. Od majstra Wu Bonga Dae Soen Sa Nim dostal povolenie otvoriť vlastné meditačné centrum (1998). (Dlhoročne praktikoval Tibetský Budhizmus, v ktorom dostal 11 zasvätení (1995 – 2003).

Organizačné informácie:

   Kurz sa skladá z desiatich častí, jeden deň, jeden krát v mesiaci. Od účastníkov sa očakáva, že budú praktikovať doma. Na každej časti kurzu budú zodpovedané otázky, ktoré pri praxi vznikli. Je vhodné si zakúpiť meditačný vankúš, ktorý je dostatočne vysoký, aj keď na ňom už sedíte. Kto má problémy sedieť v niektorej z meditačných pozícií, môže sedieť na stoličke, v takzvanej západnej meditačnej pozícii.

Počas kurzu budú prestávky na osvieženie aj na krátky obed, na ktorý sa nepôjde mimo meditačných priestorov. K dispozícii sú nápoje a rozličné druhy čajov.

Na kurze nie sú žiadne obmedzenia zdravotné alebo iné, minimálny vek účastníkov je 16 rokov, nakoľko mladšie deti nedokážu dlho sedieť na mieste a pracovať s vizualizačnými technikami.

Kurz začína v nedeľu 6. 10. 2019 v Bratislave, podľa počtu účastníkov v Hoteli Prémium ****  Priekopy 20 Bratislava, alebo na súkromnej adrese v Bratislave

Kurz sa skladá z desiatich častí. Cena jednej časti je 70 Euro. V cene sú školiace materiály aj občerstvenie. Obed si prineste v jednoduchej studenej forme, aby ste nezaťažovali žalúdok ťažkým jedlom.

Kontakt na overeného dovozcu meditačných vankúšov:

www.masaznelehatka.sk/meditacne-pomocky-na-jogu

Meditačný vankúš PRÁNA so snímateľnou návliečkou (8 farieb)     cena 27 Euro

 Prihlášky a informácie :

mailom: filo.datong@gmail.com

na tel. čísle. 00420 720 029 845