Výber pozemku pre stavbu domu z hľadiska Feng shui

Peter Filo   29. októbra 2018   Komentáre vypnuté na Výber pozemku pre stavbu domu z hľadiska Feng shui

Výber správneho pozemku je dôležitou súčasťou dobrého Feng shui. Keď si vyberáme pozemok pre stavbu nového domu, mali by sme si dávať pozor na určité znaky, ktoré nám napovedia, aká energia sa v tejto oblasti nachádza. Dnes je ťažšie vybrať pozemok ako kedykoľvek predtým, nakoľko v v osídlených oblastiach je pozemkov nedostatok, sú drahé, a nie vždy kvalitné. Existuje množstvo kritérií, podľa ktorých pozemok vyberáme, a pri posudzovaní jeho kvality hľadáme to, čo sa odchyľuje od ideálneho stavu a to, čo s k ideálu približuje.

V blízkosti pozemku by určite nemalo byť elektrické vedenie vysokého napätia, je to veľmi nezdravé prostredie. Pozemok nevyberáme v strmom kopci – príliš rýchly tok energie zhora nadol vytvára nervóznu energiu a odplavuje hojnosť. Ošetrenie takéhoto toku energií je náročné na čas aj prostriedky. Ak v blízkosti pozemku tečie rieka, je dôležité spraviť analýzu geopatogénnych žiarení. Veľmi dôležitá je história pozemku a jeho okolia. Dnes sa v rámci biznisu predávajú pozemky, ktoré sú absolútne nevhodné pre bývanie, ako napríklad staré skládky, ktoré boli odvezené, alebo zahrnuté zemou. Okrem toxicity bývalej skládky je tu aj enormná toxicita mŕtvej energie – Sha čchi, ktorá obmedzuje rast prosperity, a priamo útočí na zdravie ľudí. Je vhodné sa pred kúpou pozemkov informovať u susedov, čo sa v danej oblasti dialo v minulosti, prípadne sa zastaviť na obecnom úrade, či v zalistovať v knihách o histórii danej oblasti. V mnohých mestách stoja niektoré sídliská na bývalých bojiskách, smetiskách, a močariskách. Sú to zásobárne pre lekárov a nemocnice. Pokiaľ sa vám stále opakujú zdravotné problémy, alebo vám v živote chýba úspech, mali by ste sa poinformovať, kde to vlastne bývate. Mal som klientov v jednom meste, ktorý bývali v starej historickej časti. Pri analýze sa kompas správal veľmi podivne, odchýlky strelky od severu boli v jednotlivých miestnostiach aj 40 stupňov. Pri rozhovore mi klienti povedali, že sa v katakombách pod domami našlo okolo 2000 mŕtvol novorodeniatok. Myslíte si že sa ľuďom na tej ulici môže dariť? Zákazku som odmietol, pokiaľ nie ste exorcista, púšťať sa do niečoho takého nemá zmysel. Mnohé časti miest, v ktorých ľudia bývajú, nie sú žiadnou prechádzka ružovým sadom. Bývalé skládky za mestom, vysušené močariny… Časť Miletičovej ulice stojí na bývalom slepom ramene Dunaja. Je tu obrovské geopatogénne vyžarovanie, o prítomnosti podzemných tokov svedčí aj to že sa tu mimoriadne darí brezám. Breza vypije až 80 litrov vody za deň. Dnes tu nájdete aj iné stromy, ale pred 20 rokmi tu rástli temer výlučne brezy a vŕby…

Pokiaľ máte k dispozícii kompas, skontrolujte, ako sa správa strelka, ukazujúca sever. Na niektorých miestach nie je vôbec možné presne namerať kde sa nachádza sever. Pokiaľ sa ihla kompasu pohybuje rytmicky zľava doprava, sem a tam, prilepí sa na spodok kompasu, alebo sa točí neustále dokola, nachádzajú sa v priestore hodne škodlivé vyžarovania. Ak sa máte nasťahovať do domu s takouto nestabilnou energiou, alebo v ňom už bývate, spočítajte si počet ťažko chorých alebo úmrtí za posledné roky v tomto bytovom dome, či na blízkej ulici. Ak je ich viacej, „utekajte odtiaľ čo najďalej“. Ak sa nedá, zavolajte odborníkov, ktorý dokážu takéto problémy riešiť. Majster Feng shui by mal byť schopný nielen vyladiť energie bytu, ale aj vyžarovanie podložia, a pokiaľ sa na dome ale jeho obyvateľoch nachádza urieknutie alebo porobenie, mal by byť schopný to vyčistiť. Podľa toho poznáte ozajstných majstrov tohto umenia.

Pokiaľ si vyberáte pozemok, mal by byť dostatočne veľký, aby aj dom samotný mohol dýchať. Oproti norme, ktorá predpisuje minimálne vzdialenosti od susedovho plota, môžete kľudne pridať pár metrov naviac. Bude to síce drahšie, ale v priebehu rokov bývania v takom dome si to budete pochvaľovať. Pokiaľ stojíte na pozemku, ak to nie je v zime, sledujte zafarbenie trávy – podzemné toky sa prejavujú sýtejším sfarbením. Tu nie je vhodné stavať, pokiaľ nechcete riešiť geopatogénne zóny. Stromy sú veľmi dobrým ukazovateľom zdravia pozemku. Pekne urastené stromy predstavujú silnú pulzujúcu energiu. Stromy by nemali mať na kmeni hrče, pretože tam niečo nie je v poriadku na úrovni energetiky. Je to rakovina stromov, a poukazuje to na silné geopatogénne žiarenie. Určite by ste nechceli vyzerať tak, ako ten strom, tak sa tam radšej nesťahujte. Pokiaľ je pozemok silne zarastený malinčím a žihľavou, takisto budete musieť riešiť vyžarovanie spodnej vody. V blízkosti pozemku by nemal byť cintorín alebo zrúcaniny, takisto nie krčma, alebo nejaký lacný bar, v noci by ste sa nemuseli vyspať. Pozrite si okolité domy, ploty. Pokiaľ sú zanedbané, pravdepodobne tu neprúdi energia prosperity. A samozrejme, je zaujímavé vedieť, ako sú na tom susedia. Priateľský rozhovor na tému „haló, som váš budúci sused“ vám veľa napovie o okolitých vzťahoch a podmienkach. Nepodceňujte to, ak sa sem nasťahujete, budete v tom žiť, či sa vám to páči alebo nie. Ak je sused alkoholik a násilník, nie je to vhodné susedstvo. Pokiaľ sú susedia zľava a sprava ťažko chorý, prípadne invalidi, treba kúpu takéhoto pozemku alebo domu zvážiť. Môže to byť spôsobené zlou energetikou oblasti.

Ďalej hodnotíme možnosti parkovania na pozemku aj pred ním, infraštruktúru obce alebo štvrte. Z tohto celého nám vychádza, že kúpa pozemku nie je vôbec jednoduchá záležitosť, a keďže mnohí kupujeme pozemok a staviame dom raz za život, nie je na škodu konzultovať Feng shui majstra. Mal by to byť ale odborník s praxou, nie niekto, kto prečítal pár kníh a absolvoval jeden víkendový kurz. Pokiaľ si pozemok vyberáte sami, a pozemok má podľa tohto hodnotenia viac plusov ako mínusov, treba už iba postaviť kvalitný dom. Z pohľadu Feng shui je na vrchole rebríčka tehlový dom, ktorý mu dáva najkvalitnejšiu energiu, ktorá energeticky vyživuje priestor aj jeho obyvateľov.

Peter Filo MMA